Celestron C5 забележување на т.н Обемот, 52291,црна
Свеж

Celestron C5 забележување на т.н Обемот, 52291,црна

DEN 17758.80

Во продавницата

25 mm (50x) Окуларот.н " опсегот е прекрасно повеќенаменски инструмент, како и неговата блиска фокус на околу 20 метри ви овозможува да ги набљудуваат растенијата живот, диви животни, птици или инсекти со леснотија.Во исто време, C5, исто така може да се користи како астрономски телескоп.н "Опсегот е 5" (127 мм) решетка, 1250 mm f/10 Шмит-Cassegrain оптички систем.Водоотпорен Мека Еднострани Случај.Неговите оптички извонредност е причината за тоа беше избран од страна на НАСА за многу простор шатл мисии.Понатаму, Celestron нуди широк спектар на дополнителна опрема за да ги прошират можностите на оваа посебен инструмент.На C5 забележување на т.н " опсегот, а ти си подготвена да пука.

Карактеристики на производот

Поврзани производи