Spyderco Сол 2 Преклопен Нож со Wharncliffe LC200N Челик Сечилото и Лесни FRN се Справи со Зелени - PlainEdge - C88FPWCGR2
Свеж

Spyderco Сол 2 Преклопен Нож со Wharncliffe LC200N Челик Сечилото и Лесни FRN се Справи со Зелени - PlainEdge

DEN 2982.00

Во продавницата

Извонреден Сол 2 Wharncliffe со гордост дека еволуцијата продолжува со додавање на сигурен сечење моќ и прецизност на шупливи-земјата Wharncliffe сечилото профил.НАПРАВЕНИ ЗА ГРАДСКО - Сол 2 Wharncliffe обезбедува сигурен сечење моќ и прецизност на шупливи-земјата сечилото профил.Тој е дизајниран да ја преземе било предизвик на и надвор од водата.Сигурен Високи Перформанси - На Wharncliffe е совршено исправен сечење на работ нуди двете екстремни сечење сила и скалпел-како прецизност.Достапен со избор на Plain Edge или целосно serrated Spyder Edge, Сол 2 Wharncliffe е друго време-тестиран карактеристики вклучуваат витко назад механизам за заклучување, светла жолта fiberglass-армирано-најлон (FRN) рачка, високо-влечење Bi-Directional Текстура модел, како и четири-позиција титаниум џеб клип.Супериорен Сечилото Челик - Една од главните карактеристики на Сол 2 Wharnclifee е неговата LC200 N ножот.Тоа е state-of-the-art високо-азот легирани алатка челик специјално формулиран за да понуди супериорен отпорност на корозија и екстремни тежина.Лесно Да се Носат - Тој нуди четири-позиција метал џеб клип на кои овој нож е носење, распоредувањето и работата целосно ambidextrous.Се прилагодите на Вашите Потреби - Достапен со избор на Plain Edge или целосно serrated Spyder Edge, Сол 2 Wharncliffe е друго време-тестиран карактеристики вклучуваат витко назад заклучување механизам и светли зелени fiberglass-армирано-најлон (FRN) рачка,.Spyderco е втората генерација на Сол 2 ножеви се комбинираат исклучителна отпорност на корозија и екстремни тежина на азот-базирани H-1steel со високо рафинирани се справи со ергономија и носат повеќе опции на бестселерот Delica 4.

Карактеристики на производот

Поврзани производи