Шин Megami Tensei: Персона 3 Преносни - PSP [Дигитален Код]
Свеж

Шин Megami Tensei: Персона 3 Преносни - PSP [Дигитален Код]

DEN 1279.20

Во продавницата

Тој/таа наскоро открива дека тој/таа ја споделува на оваа посебна способност со другите ученици во неговото ново училиште.Од нив тој/таа учи на Темно Час, скриен време што постои помеѓу еден ден и следниот, преполна со Сенки.Содржи речиси сите содржини од оригиналот PS2 Персона 3 игра, и елементи од Персона 3 : FES.Подобри playability : еден копчето menu кратенки, рационализација тим опрема промени, неверојатно кратко оптоварување пати, и други измени и додатоци за да се создаде идеална темпото за преносни игри.Кратко време по префрлување да Gekkoukan Средно Училиште, тој/таа е нападната е нападната од страна на Сенки/суштества кои се хранат врз главите на нивните жртви.Клучните Функции Игра Класичен, мисла-предизвикување Персона RPG игра во која играчите се изгради wieldable физички манифестации на нивните мисли преку своите социјални интеракции со ликовите во играта, подоцна преземањето на овие во тимот базирани битки против Сенка непријатели во Тартарус.Игра Hailed од страна на критичарите и фановите за дишење нов живот во жанрот RPG, во Видеото 3 Преносни зема сè што направи Персона 3 на Play Station 2 таква огромна, наградуваниот погоди и преведува во совршен рачни RPG искуство.Изграден врз основа на подобрената верзија на играта, играчите ќе се најдат значителни подобрувања, вклучувајќи директна контрола на соиграчи во битката, пет тежина прилагодувања за неверојатно кратко оптоварување пати, и што е најважно, можноста за играње преку приказната од нова женска перспектива, стекнување на нови социјални врски, специјални настани, и уникатна романтична можности.Шин Megami Tensei : Персона 3 Преносни е еден играч, ПИ тим-базирани RPG кои ги носи мислата-provokingly зависност забава, кои се направени во Видеото 3 runaway хит на Play Station 2 за да Play Station Portable (PSP).

Карактеристики на производот

Поврзани производи