Casil 12V 20Ah Замена на Батеријата Компатибилен со Скокни n Носат JNC660 JNCAIR JNC 660 JNC4000 JNC065 JNC100 JNC105 JNC4000PRO JNCAIR JNC300XL
Свеж

Casil 12V 20Ah Замена на Батеријата Компатибилен со Скокни n Носат JNC660 JNCAIR JNC 660 JNC4000 JNC065 JNC100

DEN 972.00

Во продавницата

Casil CA12200 12v 20ah Замена на Батеријата.Димензии(Dxšxv) : 7.13 x 3.01 x 6.57 инчи.SLA / AGM истури доказ батерија е карактеристика на високо празнење стапка, широк оперативни температури, подолг сервисен живот и длабоко празнење се опорави.Батерија која може да се монтира во било која позиција, отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.една година prorated гаранција.Карактеристики & Детали Casil CA12200 12v 20ah Заменетата Батерија 12 Volt 20 AMP HR Модел : Casil CA12200 12 V 20 Ah Состојба : Нов Живот време животен Век : долг животен век и длабоко празнење се опорави Вклучува : Една нова батерија,без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.Гаранција : Полно 1 година гаранција, Про-номинална Производителот : Chee Yuen Industrial Co., Ltd Замена Weize LFP12200 12v 20ah Универзална Енергија Група 12220 12v 22ah Powersonic PS-12220 12v 22ah EXP12200 12v 20ah Силни Може да ML22-12 Силни Може да ML100-12 Опис на Производот Нашите "CASIL" одржување-бесплатен олово-киселина батерии се одржување слободни, еко-пријателски и имаат низок внатрешен отпор.Батериите се широко применети во итни светилки, преносни светилки, електрични скутери, електронски инструменти, UPS системи, GPS системи, итн.Поле на Примена : ◎ Плови Полнење ◎ Burglar / Оган Аларми ◎ Соларна Енергија Опрема ◎ Итни Светла ◎ Канцеларија Опрема ◎ Телекомуникациски Системи ◎ Компјутер ◎ Валута Детектори ◎ уреди за непрекинато Напојување Спецификации : Номинален Напон : 12 V Номиналниот Капацитет : 20 Ah Терминал Напишете : Орев & Гром Тежина : 11.9 фунти Димензии(Dxšxv) : 7.13 x 3.01 x 6.57 инчи Реупотребливост : Батерија.

Карактеристики на производот

Поврзани производи