Aexit Заменливи 30W Лемење Опрема 70mm Долго 0.5 mm Совет Заварување Лемење Железо Лемење Станици Точка Глава
Свеж

Aexit Заменливи 30W Лемење Опрема 70mm Долго 0.5 mm Совет Заварување Лемење Железо Лемење Станици Точка Глава

DEN 1032.00

Во продавницата

Име На Производ : Лемен Железо Совет;Материјал : Метал.Моќност : 30 W;Дизајн : Точка.Вкупна Должина : 70mm/2.7";месо тело со Дијаметар : 3.5 mm/14".Точка Кол : 0.5 mm / 0.019";Боја : Сребро на Ѕвонење.Тежина : 7g;Пакет Содржина : 1 x Лемење Железо Совет.Направен од метал материјал, тоа insures долг живот, брз, па дури и греење и сигурност.Одлично да го замени старите и искршени совет за вашата лемење железо алатка.Забелешка : за Да се одржи изведба на лемење железо совет, едноставно одржување постапка се препорачува : 1.Работи на најниска можна температура (800°F (427°C) или помалку.Оперативен во која е една од majo_r причини за detinning.2.За совет бришејќи : користете само (сулфур-бесплатно) чиста целулоза сунѓери; влажно на допир.3.Додадете колофон core лемење на соодветен дијаметар на работното крајот на совет редовно.

Карактеристики на производот

Поврзани производи