Мини HDMI да HDMI Кабел Адаптер 6 ft, 4K@60Hz Мини HDMI Машки да Машки Компјутерски Кабел Конектор, кој е Компатибилен со Малина Пи Нула W dslr фото Камера за видео камера и Повеќе
Свеж

Мини HDMI да HDMI Кабел Адаптер 6 ft, [email protected] Мини HDMI Машки да Машки Компјутерски Кабел Конектор, кој е Компатибилен

DEN 119.76

Во продавницата

【Одговара за ⋆ Мини HDMI⋆ Уреди】 идеален избор за hdmi-мини уреди како што се Малина Пи Нула, Пи нула w, Lenovo Think Pad Јога 12 инчен лаптоп, NUC barebones десктоп КОМПЈУТЕР, Geforce GT 430 графичка картичка, видео картичка, видео камера, Nvidia Shield К1 таблета, пико проектор, Sony HDR-XR500, Nikon D3200, dslr фото и повеќе canon камерите со мини hdmi порт.Ви овозможат да уживате во hi-definition видео или слика на HDTV следи и да се прикаже дома, канцеларија и конференциска сала. 【Едноставни и Практични】Мини HDMI да HDMI кабел адаптер спојка машки да машки има предноста на едноставност, погодно оптоварување конекција, и добра цврстина,падот доказ, shockproof, крек доказ. 24 K golded позлатен приклучок и премиум ПВЦ материјал се обезбеди што подолг животен век на издржливост. 【Силни перформанси】HDMI 2.0 компатибилен HDMI да Мини HDMI Кабел Адаптер со Audio Return Channel (ARC), HDMI Ethernet Канал (ХЕЦ), 48-битна боја длабочини, 32 канал аудио, Dolby True HD 7.1 аудио и 3 D видео; Поддржува HDCP компатибилна опрема за прикажување на содржини заштитени видео. 【Договор со стандардни】мини hdmi да hdmi спогодба со четири стандардни:стандарди за квалитет, технички стандарди, интерфејс и користење на стандардите.Тоа може да биде беспрекорно поврзан со вашиот уред за да се одржи стабилен сигнал на пренос. 【НЕ USB C до HDMI】Ова е мини hdmi да hdmi кабел, не USB C до HDMI.Вашиот телефон не е поддржан.Ве молиме проверете го уредот е пристаништето пред да ја купите.Објектот Пакет Количина : 1 | Боја : виолетова.

Карактеристики на производот

Поврзани производи