Ултра Тенок Надворешен USB 3.0 CD/DVD-RW Писател Режач Играч за Macbook Pro Воздух Imac или Други PC/Лаптоп
Свеж

Ултра Тенок Надворешен USB 3.0 CD/DVD-RW Писател Режач Играч за Macbook Pro Воздух Imac или Други PC/Лаптоп

DEN 599.76

Во продавницата

1/ Vista/Linux /XP/ Win 10 лап-топ компјутери/Еез, и сите Mac OS системи на пр.Затоа, ние ќе треба верзијата на вашиот оперативен систем од 10 Победи, па како да ви даде точни уред,диск или печ.0; обезбедува подобар и постабилен перформанси; наназад компатибилен со USB2. Кабел должина на овој диск е 220 мм, и може да се прошири со помош на USB хаб.0-технологија : Slim Line ДВД-режач има брз трансфер на податоци брзина поради USB3.Тоа е исто така компатибилна со USB2.Конекција : 1x Супер брзина USB3.0 кабел, и е исто така Plug and Play овозможи да се обезбеди брз driverless процесот на инсталација.Лесен за користење : Во врска со тоа што се очекува овој уред не бара дополнителни адаптер/линија, како што тоа е овозможено доволно со своите USB 3.На тој начин се користи на таблети не се препорачува. Овој производ не е компатибилен со i Pad/Таблет КОМПЈУТЕР и не може да биде доволен за напојување при користење со таблети.Обезбедува Добра корекција на грешка, и врвен намалување на шумот, поради неговата анти-вибрации-технологија, со ниска потрошувачка на енергија, дополнителен напојување е потребно како уредот се напојува преку својата конекција со USB линија. Plug & Play е овозможено за сите Windows 7 /8 /8.

Карактеристики на производот

Поврзани производи