3M Unitized Тркала Mandrel 990, 1-3/4 во x 1/4 во x 1 во
Свеж

3M Unitized Тркала Mandrel 990, 1-3/4 во x 1/4 во x 1 во

DEN 520.08

Во продавницата

Дизајниран за да прикачите Виски-Brite Unitized Тркала да ротари tools.Мала големина овозможува пристап до мали или сложена workpieces.Макс. ВРТЕЖИ во минута 14,000. Користење со тркала 2"-3" во дијаметар и ¼ "– 1" дебела.Максимална ВРТЕЖИ во минута : 22200. Големина : 1.75 во Една мала, но моќна абразивни додаток, 3 M Unitized Тркала Mandrels обезбедува Виски-Brite Unitized Тркала (се продава одделно) за да го ротационен алатка со ¼ " collet (како што се умре мелница) за работ deburring и по завршувањето.Направена од челик, 3 M Unitized Тркала Mandrel, исто така доаѓа со две фланши кои одговараат на секоја страна на тркалото и retainer орев дека не се заклучи на воланот во место.Прикачите 3 M Unitized Тркала Mandrel да алатки како 3 M Умре Брусилки (се продава одделно).Овие моќ алатки се дизајнирани за континуирана употреба и имаат карактеристики кои се подобри оператор удобност и контрола.На пример, прецизност-избалансиран челик моторот ги намалува вибрациите и тежина, додека 3 M грчевито држејќи се за Материјал на телото им овозможува на цврст стисок.

Карактеристики на производот

Поврзани производи