Превенција Уста, Болки Во Устата Исплакнете | Canker Болно Третман - 4 Пакет
Свеж

Превенција Уста, Болки Во Устата Исплакнете | Canker Болно Третман - 4 Пакет

DEN 526.80

Во продавницата

Високо ефикасни формулација ги штити и ги смирува со сите природни, нане, освежувачки вкус.Активната состојка, водород пероксид, заедно со натриум цитрат, цинк, и глицерин, помага да се лекува и да се заштити.За разлика од другите миење на устата и исплакнете производи што содржат алкохол и други адитиви, нашето решение е флуорид, алкохол и боја-бесплатно.Почетокот и редовна употреба ќе помогне во заштита против непријатно орални компликации, и да помогне во процесот на лекување на тековната устата рани, изгореници, и чиреви.Високо ефикасни формулација ги штити и ги смирува со сите природни, нане, освежувачки вкус.Во прилог на смирување природни ментол и масло нане ќе ја напушти вашата уста со долга-трајни чисти и освежен се чувствуваат до 12 часа!.Тоа не само што управува со болка и осетливост, но, исто така, помага во лекување и одржување на оптималната дентална хигиена и здравје.Активната состојка, водород пероксид, заедно со натриум цитрат, цинк, и глицерин, помага да се лекува и да се заштити.БЕЗБЕДНО и ЛЕСНО ДА се КОРИСТИ : Ова хигиенски исплакнете устата е безбедно за сите возрасти и се лесен за користење и администрирање.Нашиот тим на стоматолошки научниците има развиено оваа орална нега формула како усно debriding агент и усна рана чистење.Уста, Болки во Олеснување е наведена како над-the-counter (OTC) исплакнете со FDA за помагање се лекува и да управувате со ткиво воспаление предизвикано од canker рани, протези или други стоматолошки апарати, повреди, и мали изгореници.Тие се обезбеди болка за да се иритирате области на устата, усните и грлото, додека нежно rehydrating и навлажнувачки усната празнина.Тоа не само што управува со болка и осетливост, но, исто така, помага во лекување и одржување на оптималната дентална хигиена и здравје.

Карактеристики на производот

Поврзани производи