НИ Органски Чиста Оригано Етерично Масло - USDA Сертифицирани Органски, Пареа Дестилирана (15 ml)
Свеж

НИ Органски Чиста Оригано Етерично Масло - USDA Сертифицирани Органски, Пареа Дестилирана (15 ml)

DEN 645.60

Во продавницата

Најчесто се користи во ароматерапијата.Златен до темно жолта масло со карактеристична тревни арома.Високо ниво на phenol содржина, која обезбедува со природни антиоксидантни својства.Една од најмоќните и моќни етерични масла и е најпопуларниот користат со децении, со широк спектар на терапевтски користи.Без суровост Производ, Не се Тестирани на Животни - Скокајќи Bunny Програма Уверение.Земја на потекло : Турција.Пареа изведено од сушено оригано растенијата.Да не се користи интерно.Оригано е растение роден на повисоки надморски височини и нормално да расте во планините, што е како е именуван "Оригано", што значи "радост на планините".Оригано е дел од нане семејство.Оригано, масло е познато по својот висок степен на phenol содржина, која обезбедува со природни антиоксидантни својства. (П) Може да се користи ова масло на мојот lip balm, се соочуваат со крем, DIY проекти или слично? (А) Да.Но, се разредува правилно. (П) Е ова масло Терапевтски одделение или ароматерапијата одделение? (А) не Постои организација која регулира терапевтски квалитет.Кои термини се само за маркетиншки цели.Всушност, NAHA дозволува членство на оние компании кои ги користат овие термини. (П) Може ли да се применуваат ова масло директно на мојата кожа? (А) Тоа секогаш е препорачливо да се разредува правилно.Undiluted употреба на етерични масла на кожата може да биде штетно и потенцијално да предизвика сериозна иритација или сензибилизација.Со користење на 2% етерично масло растворот е генерално се сметаат како безбедно упатство за тематски примена на етерични масла на возрасните.

Карактеристики на производот

Поврзани производи