NATIONAL GEOGRAPHIC Патување Tripod Комплет,90°Колона 5-Дел Нозе, Карбонски Влакна, Компатибилен со Канон, Nikon dslr фото, Пресврт Брави 360 степени Топката Главата,Брзо Ослободување
Свеж

NATIONAL GEOGRAPHIC Патување Tripod Комплет,90°Колона 5-Дел Нозе, Карбонски Влакна, Компатибилен со Канон,

DEN 2572.56

Во продавницата

КОМПАКТЕН И СИЛНИ : Од CSCs да DSLRs со зум леќи, овој модел сигурно поддржува товар на полнење до 8kg.Она што Ќе Добиете : National Geographic Патување Фото Tripod Комплет доаѓа во свој стилски брендирани торба за поедноставено чување и тренспорт.Таа доаѓа во своја торба за лесно складирање и транспорт.ФАТИ СЕКОЈ ШУТ : 90°колона механизмот за пукање од приземје или директно надземни.Тоа го прави брзи транзиции помеѓу снимки и брзо се движат од место до место е можно.Топката главата месеци брзо ослободување плоча со 1/4"-20 камера завртка на врвот.ДВЕ РЕШЕНИЈА ВО ЕДНА : Кога сакате една нога поддршка, не треба да се постигне за екстра комплет.Само одвои интегрирани monopod-нога и го закачите на центарот колона.Carrys 8kg на Камерата за полнење.NATIONAL GEOGRAPHIC Патување Фото Tripod Мал е идеален за CSCs, mirrorless и dslr фото апарати и payloads до 8kg.Таа се протега до висината на 158cm, огради надолу за да само 38,1 cm и е лесно да се спакуваат во повеќето кеси.На топката главата е конструиран за да се испорача на менаџирање движења кога кадрирање саканиот шут и цврсто да се заклучи опрема точно каде што треба.Голем број на tripods за почетници фотографи бараат лесен, стабилен, лесен за употреба алатка за снимање на секој момент на секој дневна авантура.Овој паметен и исклучително лесен tripod е дизајниран со целосна големина monopod интегрирани во него .Вграден-во балон ниво придонесува за точната хоризонтално усогласување.БРЗО ОСЛОБОДУВАЊЕ ПЛОЧА : Помага да се инсталира и да се отстрани камера во секунди.ИДЕАЛЕН ТУРИСТИЧКИ ПРИДРУЖНИК : На National Geographic Патување Фото Tripod Комплет е комплетен, лесен и компактен решение за on-the-go фотографија и направен од високо-квалитет на Карбонски Влакна.

Карактеристики на производот

Поврзани производи