1100 Алуминиум Shim Акции, Полн Тешко Темперамент, AISI 1100-H18, 0.003 Дебела, 6 Ширина, 100 Должина
Свеж

1100 Алуминиум Shim Акции, Полн Тешко Темперамент, AISI 1100-H18, 0.003 Дебела, 6 Ширина, 100 Должина

DEN 1060.80

Во продавницата

Направени од H-18 целосна тешко, калено алуминиум.Се користи во многу апликации, често во електрични и хемиски полиња.Лесни со одлична отпорност на корозија, обработливост и weldability.Висока термичка и електрична спроводливост.Мерки 6" широк од 100" долго со 0.003" дебела.Прецизност Бренд Shim Акции е широко се користи во следниве апликации : алатка и да умре постави; усогласување; нова машина за собранието; машина за поправка и одржување; монтирање на мотори, пумпи и други машини; краток рок и прототип работа; заедно со голем број на други индустриски употреби.Тоа е особено корисно за пилот производство работи каде материјал точноста и економијата се важни.Сите Прецизност Бренд shim производи се произведени под ригорозна контрола на квалитет стандарди за да се обезбеди висока точност и тесни tolerances.

Карактеристики на производот

Поврзани производи