FOTTCZ Винил Налепница на Кожата за Playstation 4 Контролер Покрие Decal Громот-Осветлување
Свеж

FOTTCZ Винил Налепница на Кожата за Playstation 4 Контролер Покрие Decal Громот-Осветлување

DEN 239.76

Во продавницата

1 : )Висок квалитет на графика винил кожата налепница заштитник за PS4 контролер. 2 : )Лесно се инсталира Лесно за употреба и отстранување; локација на поклопецот линија е отсечени во стерео техника; Со гас жлебови, нема да има мал меур под КОЖА.ЦЕЛОСНО се ЗАШТИТАТ : Прав доказ, отпорност на вода, масло отпор.Не се лизга зафат дизајн за манипулирање со леснотија и удобност зафат, ""Анти-Лизга"" Зафат-Како.Ќе ја Гребете, Бледнеат(УВ Отпорни) или Кора.Со заштитени винил игри налепница, кога играте игри со видови на закуски и пијалаци, тоа ќе го заштити вашиот конзола или контролори од вода, сок, масло, место и долгорочни прст печатење на оние систем.МНОГУ КУЛ : Ова кожи ќе им даде на вашиот Play Station 4 Конзола и Контролори нови и кул изглед кога играте игри со вашите пријатели.INSTALLION МЕТОД : 1 : )Мијте ги рацете и суви; 2 : )Чисти Конзола, Контролори и КОЖИ површината темелно; 3 : )Стави на секое парче на винил decal внимателно; 4 : )се Применуваат топол воздух за да ontrol decal површината со помош на фен за коса ќе биде најдобар резултат.

Карактеристики на производот

Поврзани производи