Мерил MFG PGLNL60 0-60 PSI Не Доведе Течност Исполнета Нерѓосувачки Случај Притисок Колосек, Месинг/Нерѓосувачки Челик
Свеж

Мерил MFG PGLNL60 0-60 PSI Не Доведе Течност Исполнета Нерѓосувачки Случај Притисок Колосек, Месинг/Нерѓосувачки

DEN 354.96

Во продавницата

Бирање Големина : 2-1/2".Притисок Мерач Точноста : (+/- 3%, +/- 2%, +/- 3%).Температурата Опсег : -50° F до 200° F. Зголемувања : 1#. 1/4" NPT NL Месинг - (Пониска Машки).Мерил MFG PGLNL60 0-60 PSI Не Доведе Течност Исполнета Нерѓосувачки Случај Притисок Колосек. 0-60 PSI Течност Исполнета Нерѓосувачки Челик Случај Притисок Мерач Не-Олово.Течни Пополнети за отпорност на корозивни атмосфера, вибрации и пулсација dampening.Притисок мерачи се погодни за вода, воздух, пареа и други притисок апликации кои не ќе се влошува месинг легури.Дамка Челик Случај Не-Олово (Pb Бесплатно) да го Инсталирате во вертикална положба само.

Карактеристики на производот

Поврзани производи