TH-UV8000D Ултра-висока Излезна Моќност 10W Долга Низа Воки Токи, со Крст-Бенд Repeater Функцијата Dual Band Dual Екранот Двоен Режим на подготвеност двонасочна Радио, со USB Програм?
Свеж

TH-UV8000D Ултра-висока Излезна Моќност 10W Долга Низа Воки Токи, со Крст-Бенд Repeater Функцијата Dual Band

DEN 1893.12

Во продавницата

Не само што ова радио има неверојатно висока излезна моќност, но, исто така, има голема функција која многу радија не Крст-бенд Repeater Функција!!Двојна фреквенција, двоен дисплеј и двоен режим на подготвеност, на канал ќе биде 128 CH * 2! Висока / Ниска Моќност Settings 10 W/5 W, Фреквентен Опсег : 76-108 MHz(Само комерцијална FM радио приемот), VHF : 136-174 MHz(Rx/Tx).UHF : 400-520 MHz(Rx/Tx); Широк (Широк) / Narrowband (Кос) Избор, Е шунка радио корисникот и бизнис корисник врвот избор.Вграден-во со висока моќ јазик, со акустични технологија 9-ниво на намалување на шумот settings прават звукот многу гласно и јасно кога се користи радио повик или FM радио.Опремен со 3600m Ah напредни Li-ion батерија и мулти-функција за заштеда на енергија функција, На работно време може да биде до 3 дена.Режимот на време може да трае 7 дена.Вонредни јасност, три-боја позадинско осветлување на LCD позадинско осветлување на екранот и тастатурата се направи радио лесно да се користи за време на денот или ноќта.Одлично за Кампување, Планинарење, Лов, уживајте во вашиот отворено на време.Пакет Содржина : 1*ТА-UV8000 D радио, 1*7.2 V/3600m Ah Li-ion Батерија, 1x Програмирање кабел & CD, 1*Висока Добивка Антена, 1x Преносни антена, 1*Кратен Апарат, 1*Адаптер, 1*Упатство, 1*Слушалка, 1*Спојувалка за Каиш.

Карактеристики на производот

Поврзани производи