C & S CS06109 Woodpecker Грутки, 27 оз Пак, Multicolor
Свеж

C & S CS06109 Woodpecker Грутки, 27 оз Пак, Multicolor

DEN 479.76

Во продавницата

Привлекува повеќе songbirds.Прифатлива диви птици хранат.Спакуван во resealable торба.Без отпад, Нема хаос.Ако сте сериозни birder, или дури и почетник, ова е подготвен да се хранат дива птица храна има висока енергија suet база & е обработена уште повеќе да се произведе газирани Грутка што е привлечен да suet, инсекти & овошје јадење songbirds.Woodpecker suet грутки може да се храни сам на платформа внесувач, или во една Грутка, кикирики или сончогледово фидер користење на 1/3" жица mesh.Содржи пченка, печени кикирики, донел говедско месо suet, суво грозје & соја масло.Грутки може да се меша со 5-10 кг.На вашиот омилен дива птица семе и потоа јадење од цевка или Хопер стил фидер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи